przełom w leczeniu łupieżu pstrego - dermokosmetyki nowej generacji
Preparaty na łupież pstry

Preparaty na łupież pstry

Preparaty na łupież pstry to konieczność, o której należy pamiętać zawsze, wtedy gdy pojawią się pierwsze objawy łupieżu pstrego. Choroba jest bardzo nieestetyczna, ale przede wszystkim powoduje również ból oraz znaczący dyskomfort. To właśnie z tego powodu tak ważne jest to, aby znaleźć idealny preparat na łupież pstry, który pomoże uspokoić skórę i przywrócić jej równowagę.

Czym powinny charakteryzować się preparaty na łupież pstry?

Preparaty na łupież pstry, z całą pewnością powinny mieć odpowiednie działanie, które wpłynie na ich skuteczność. Z całą pewnością takie preparaty powinny zawierać jak najwięcej składników aktywnych, które faktycznie przekładają się na stan skóry oraz będą skutecznie zwalczać drożdżaki. Takie preparaty na pewno muszą również regulować wydzielanie sebum, co jest niezwykle ważne, jeśli chce się, aby skóra pozostała zdrowa. Ważne jest jednak, aby były one nawilżające i zmniejszały łuszczenie się skóry. Muszą także łagodzić podrażnienia i eliminować świąd, który w przypadku łupieżu pstrego może być bardzo dokuczliwy.

Zobacz również artykuł: dermokosmetyki na łupież pstry

Jakie składniki powinny zawierać preparaty na łupież pstry?

Oczywiście bardzo ważne są składniki, które składają się na preparaty na łupież pstry. 

Takie elementy to na pewno:

  • witamina E,
  • glinka biała Montmorillonite,
  • olej z czarnej porzeczki,
  • pirytionian cynku,
  • pantenol,
  • glukonian cynku,
  • glukonian miedzi,
  • naturalna sól Epsom.

Każdy z nich ma doskonałe działanie. Witamina E natłuszcza i odżywia, a glinka biała Montmorillonite reguluje wydzielanie sebum. Olej z czarnej porzeczki działa przeciwzapalnie. Pirytionian cynku natomiast działa odkażająco, co przydatne jest w przypadku stanów zapalnych. Pantenol jest kojący i działa niczym niewidzialny opatrunek. Glukonian cynku delikatnie wysusza, ale nie przesusza. Glukonian miedzi jest bakteriobójczy, a naturalna sól Epsom działa odkażająco i przyspiesza gojenie się ran pojawiających się na skórze.

Łupież pstry - ręce

Jak stosować preparaty na łupież pstry?

Preparaty na łupież pstry nie powinny być stosowane tylko na obszarze skóry, na którym pojawiła się choroba, ponieważ schorzenie ma tendencje do rozprzestrzeniania się. To dlatego warto zadbać o całe ciało i tym samym stosować całe serie dla osób z łupieżem pstrym. Na przykład szampony, balsamy do ciała, czy do higieny.

Preparaty na łupież pstry powinny być używane również profilaktyczne u osób, które wcześniej zmagały się z tą chorobą i dopiero co udało im się ją pokonać. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nie nastąpią żadne nawroty chorobowe.

Pityver - zestaw

PITYVER
NATURALNE KOSMETYKI NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ


Bibliografia

1. Macura A.B., Pawlik B., Leczenie grzybic. Zarys mikologii lekarskiej, 1998
2. Kowalczyk-Gindifer Z., Sobieszczański W., Grzybice i sposoby ich zwalczania, 1986
3. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
4. Gupta A.K., Lyons D., Pityriasis versicolor: an update on pharmacological treatment options, 2014

5 (100%) 14 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *