przełom w leczeniu łupieżu pstrego - dermokosmetyki nowej generacji
Preparaty na łupież pstry

Preparaty na łupież pstry

Preparaty na łupież pstry to konieczność, o której należy pamiętać zawsze, wtedy gdy pojawią się pierwsze objawy łupieżu pstrego. Choroba jest bardzo nieestetyczna, ale przede wszystkim powoduje również ból oraz znaczący dyskomfort. To właśnie z tego powodu tak ważne jest to, aby znaleźć idealny preparat na łupież pstry, który pomoże uspokoić skórę i przywrócić jej równowagę.

SUBSTANCJE CZYNNE W PREPARATACH NA ŁUPIEŻ PSTRY
BEZ RECEPTY NA RECEPTĘ
pirytionian cynku, zaburza metabolizm błony komórkowej drożdżaków, w efekcie te umierają, ketokonazol. obciążający dla wątroby, także hamuje enzym odpowiedzialny za biosyntezę ergosterolu.
siarczek selenu, niweluje namnażanie drożdżaków Malassezia furfur,
klotrimazol. grzybobójczy – hamuje biosyntezę ergosterolu, co prowadzi do wycieku z komórki fosforanów i potasu, które uszkadzają jądro komórkowego i w efekcie grzyb obumiera.
Pityver - zestaw

PITYVER
ODŻYWCZE PREPARATY NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ

Czym powinny charakteryzować się preparaty na łupież pstry?

Preparaty na łupież pstry, z całą pewnością powinny mieć odpowiednie działanie, które wpłynie na ich skuteczność. Z całą pewnością takie preparaty powinny zawierać jak najwięcej składników aktywnych, które faktycznie przekładają się na stan skóry oraz będą skutecznie zwalczać drożdżaki. Takie preparaty na pewno muszą również regulować wydzielanie sebum, co jest niezwykle ważne, jeśli chce się, aby skóra pozostała zdrowa. Ważne jest jednak, aby były one nawilżające i zmniejszały łuszczenie się skóry. Muszą także łagodzić podrażnienia i eliminować świąd, który w przypadku łupieżu pstrego może być bardzo dokuczliwy.

Zobacz również artykuł: dermokosmetyki na łupież pstry

Jakie składniki powinny zawierać preparaty na łupież pstry?

Oczywiście bardzo ważne są składniki, które składają się na preparaty na łupież pstry. 

Takie elementy to na pewno:

  • witamina E,
  • glinka biała Montmorillonite,
  • olej z czarnej porzeczki,
  • pirytionian cynku,
  • pantenol,
  • glukonian cynku,
  • glukonian miedzi,
  • naturalna sól Epsom.

Każdy z nich ma doskonałe działanie. Witamina E natłuszcza i odżywia, a glinka biała Montmorillonite reguluje wydzielanie sebum. Olej z czarnej porzeczki działa przeciwzapalnie. Pirytionian cynku natomiast działa odkażająco, co przydatne jest w przypadku stanów zapalnych. Pantenol jest kojący i działa niczym niewidzialny opatrunek. Glukonian cynku delikatnie wysusza, ale nie przesusza. Glukonian miedzi jest bakteriobójczy, a naturalna sól Epsom działa odkażająco i przyspiesza gojenie się ran pojawiających się na skórze.

Łupież pstry - ręce

Jak stosować preparaty na łupież pstry?

Preparaty na łupież pstry nie powinny być stosowane tylko na obszarze skóry, na którym pojawiła się choroba, ponieważ schorzenie ma tendencje do rozprzestrzeniania się. To dlatego warto zadbać o całe ciało i tym samym stosować całe serie dla osób z łupieżem pstrym. Na przykład szampony, balsamy do ciała, czy do higieny.

Preparaty na łupież pstry powinny być używane również profilaktyczne u osób, które wcześniej zmagały się z tą chorobą i dopiero co udało im się ją pokonać. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nie nastąpią żadne nawroty chorobowe

olivia komorowskaŁupież pstry ma tendencję do nawrotów, dlatego jeszcze przez jakiś czas po zaleczeniu objawów należy stosować preparaty lecznicze. Nie bez znaczenia będzie tutaj także jakość tychże preparatów. W celach profilaktycznych możemy zdecydować się na dermokosmetyki, które dostaniemy bez recepty. To profesjonalne, specjalistyczne kosmetyki dedykowane konkretnym problemom skórnym. Są skuteczne i bezpieczne dla skóry, również stosowane długoterminowomówi mówi dr n. med. Olivia Komorowska, specjalista dermatolog w Clinica Dermatologica

Dobre preparaty na łupież pstry – dermokosmetyki Pityver

zestaw dermokosmetyków na łupież pstry PityverNieleczony łupież pstry powoduje odbarwienia na całym ciele, dlatego istotne jest to, by jak najszybciej włączyć leczenie. Ponieważ skóra w łupieżu pstrym swędzie, piecze i często się łuszczy ważne jest to, by wybierać preparaty na łupież pstry, które nie wysuszają i nie podrażniają skóry. W tym celu należy unikać w kosmetykach chemicznych dodatków. Parabeny, silikony, SLS, PEG-i są w przypadku takiej skóry niewskazane. Lepiej postawić na delikatne dermokosmetyki, które będą dla skóry z łupieżem pstrym bezpieczne. Godną polecenia seria dermokosmetyków na łupież pstry stworzyła marka Pityver. Zestaw składa się z szamponu, emulsji do ciała oraz płynu do skóry głowy. Pityver kompleksowo dba o skórę głowy, po to, by łupieżowe zmiany nie rozprzestrzeniały się na kark, ramiona, resztę ciała.

Szampon zawiera substancje przeciwgrzybiczne (siarczek selenu), by z sukcesem likwidować przyczynę łupieżu pstrego – drożdżaki. Nie zawiera ostrych detergentów SLS-ów

Ma oczyszczającą glinkę i sporą porcję nawilżającej witaminy E, dzięki czemu pozostawia skórę skalpu w optymalnej kondycji. Skóra głowy z łupieżem potrzebuje także, by systematycznie usuwać obumarłe komórki. Właściwości keratolityczne wykazuje mleczan sodu i sól Epsom. W płynie Pityver znajdziemy także zwalczający drobnoustroje , regulujący prace gruczołów łojowych glukonian cynku. Regeneracje naskórkowi zapewniają ekstrakt z pestek grejpfruta i stymulujący produkcję kolagenu i elastyny chmiel zwyczajny. Płyn do skóry głowy Pityver aktywnie hamuje procesy zapalne w skórze i wspiera procesy odnowy komórkowej, by w przyszłości nie pojawiły się kolejne zmiany. Głównym zadaniem emulsji do ciała Pityver jest wzmacnianie bariery ochronnej skóry oraz zwalczanie grzybów i bakterii. Składnikiem aktywnym emulsji jest przeciwłojotokowy, przeciwgrzybiczny pirytionian cynku. O barierę wodnolipdową i odnowę skóry dbają olejki: z lawendy, z paczuli, olej z czarnej porzeczki i kokosowy o właściwościach kojących i dodających elastyczności.

Każdy produkt z zestawu Pityver działa wielozakresowo: uderza w przyczyny łupieżu pstrego i wspiera regenerację skóry, dziki temu minimalizuje ryzyko nawrotów. Likwiduje uciążliwe objawy ponieważ usuwa przyczyny łupieżu pstrego – drożdżaki Malassezia furfur. Nie maskuje, lecz rzeczywiście usuwa problem łupieżu pstrego

Na rynku znajdziemy całą gamę preparatów na łupież pstry. Swój wybór warto jednak ograniczyć, do tych z dobrym składem. Unikajmy preparatów na łupież pstry z chemicznymi dodatkami. Zastąpmy je dermokosmetykami pełnymi składników pochodzenia naturalnego. Są delikatne, bezpieczne i skuteczniejsze w przypadku łupieżu pstrego, niż kosmetyki drogeryjne pełne syntetycznych substancji.

Pityver - zestaw

PITYVER
ODŻYWCZE PREPARATY NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ


Bibliografia

1. Macura A.B., Pawlik B., Leczenie grzybic. Zarys mikologii lekarskiej, 1998
2. Kowalczyk-Gindifer Z., Sobieszczański W., Grzybice i sposoby ich zwalczania, 1986
3. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
4. Gupta A.K., Lyons D., Pityriasis versicolor: an update on pharmacological treatment options, 2014

5 (100%) 14 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *