przełom w leczeniu łupieżu pstrego - dermokosmetyki nowej generacji
Łupież pstry - leczenie

Leczenie łupieżu pstrego

Wiadomo jak nieestetyczny jest łupież pstry, leczenie tego problemu jest więc istotne. Przede wszystkim istotne jest podjęcie zdecydowanych i odpowiednio dobranych kroków. Leczenie łupieżu pstrego może być nieco czasochłonne, ale warto podjąć się go jak najszybciej, aby móc zobaczyć faktyczne efekty, które przełożą się na stan oraz wygląd skóry. Im szybciej zostanie włączone leczenie, tym szybciej zobaczy się jego rezultaty i łatwiej będzie zapanować nad zmianami chorobowymi obejmującymi niekiedy nawet całe ciało.

Metody leczenia łupieżu pstrego
Specjalistyczne, Miejscowe lub doustne preparaty przeciwgrzybicze,
Domowe. Dermokosmetyki, okłady np. z octu jabłkowego lub rumianku, picie ziół, maseczki z kurkumy.
Pityver - zestaw

PITYVER
ZESTAW KOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ

Łupież pstry – leczenie, czyli jak ono wygląda?

Na pewno każdy, kto wie o tym, że choruje na łupież pstry, leczenie traktuje jako coś obowiązkowego. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób się do niego przygotować i jak ono wygląda. Przede wszystkim warto wiedzieć, że łupież pstry leczy się poprzez miejscowe lub doustne podawanie środków przeciwgrzybiczych, które mają zastopować ich rozwój w organizmie, a potem całkowicie je usunąć. Leczenie powinno być również kontynuowane przez jakiś czas po wyleczeniu. W tym celu przyjmowane są leki zapobiegające nawrotom grzybicy. Co więc, gdy pojawi się łupież pstry, jak leczyć?

Łupież pstry – czym leczyć, czyli co powinny zawierać leki?

Co zrobić, aby zlikwidować łupież pstry, czym leczyć, aby nie powrócił? Doskonałe działanie mają między innymi:

  • siarczek selenu,
  • pantenol,
  • alantoina,
  • naturalna sól epsom.

Są to składniki, które koniecznie powinny znaleźć się w składzie leków i kosmetyków przeciwko łupieżowi pstremu. Gdy chorujemy na łupież pstry, leczenie może być niestety czasochłonne, ale z odpowiednimi produktami na pewno będzie o wiele prościej. To dlatego warto wspomnieć, jak działają dane składniki. Siarczek selenu jest przeciwgrzybiczy, a dodatkowo hamuje nadmierne łuszczenie się skóry. Pantenol natomiast doprowadza do głębokiego i skutecznego nawilżenia.

Przyspiesza również gojenie, dzięki czemu skóra o wiele szybciej może odzyskać prawidłową równowagę. Doskonałe działanie ma również alantoina

Koi ona skórę i odżywia ją. Dzięki niej skóra regeneruje się o wiele szybciej i na nowo staje się sprężysta oraz w pełni nawilżona, co jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku skóry z problemami. Naturalna sól epsom to źródło magnezu oraz siarki, które są niezbędne do tego, aby skóra prawidłowo funkcjonowała.

Leczenie łupieżu pstrego

Łupież pstry – leczenie i czym je wspomagać

Chyba każdy podejmuje jakieś działanie, gdy pojawia się łupież pstry, leczenie musi być więc odpowiednio dobrane, ponieważ tylko ono jest w stanie przynieść efekty na długi czas. Przede wszystkim powinno opierać się na sprawdzonych lekach i kosmetykach, które zawierają w sobie pożądane składniki, które wpływają na stan skóry i wygładzają ją na tyle, aby było to widoczne oraz odczuwalne. Dzięki temu skóra znów będzie zdrowa i miła w dotyku. Podczas leczenia łupieżu warto wspomagać się dodatkowo dobrymi dermokosmetykami. Przed ich zakupem trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na ich skład – powinien zawierać przede wszystkim naturalne składniki aktywne, i być pozbawionym takich substancji jak PEG, EDTA, parabeny czy silikony.

Przykładem dermokosmetyków, po które warto sięgnąć, są produkty z linii Pityver. W ich skład wchodzi:

  • szampon na łupież pstry,
  • płyn do skóry głowy,
  • emulsja do ciała.

olivia komorowskaOprócz terapii, którą zaleci nam lekarz, dermokosmetyki powinny być podstawą. Niektóre z nich mają działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. To właśnie po takie produkty powinniśmy sięgnąć. Mogą one przyczynić się do zlikwidowania łupieżu pstrego, a na pewno uśmierzą jego przykre objawy, jak świąd czy pieczeniemówi dr n. med. Olivia Komorowska, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Łupież pstry – leczenie oraz ile ono trwa

Gdy pojawi się łupież pstry, leczenie musi być odpowiednio przemyślane i dobrane. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak długo ono trwa. Wszystko zależne jest od tego, jak bardzo zaawansowane są to zmiany i kiedy rozpoczęło się odpowiednie leczenie. Przede wszystkim jednak powinno ono trwać jeszcze jakiś czas po tym, jak ustąpią objawy. Dzięki temu można mieć pewność, że faktycznie zostało ono całkowicie wyleczone.

Zawsze, gdy pojawia się łupież pstry, leczenie powinno być rozpoczęte jak najszybciej. Tylko dzięki temu można mieć całkowitą pewność, że grzyby zostaną wyeliminowane i tym samym skóra powróci do odpowiedniego wyglądu. To dlatego zawsze po zakończeniu leczenia, warto udać się na kontrolę.

Leczenie łupieżu pstrego nie jest łatwe, a czasami potrafi trwać długo. Warto jednak pamiętać, że nie jest niemożliwe. Przy stosowaniu się do zaleceń lekarza, oraz używaniu odpowiednich dermokosmetyków jesteśmy w stanie zwalczyć tą chorobę.


Bibliografia

1. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004
2. Kwaśniewska J., Mikologia Lekarska, 2006
3. Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur. 1998
4. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012

5 (100%) 8 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *