przełom w leczeniu łupieżu pstrego - dermokosmetyki nowej generacji
Łuszcząca się skóra

Łuszcząca się skóra

Łuszcząca się skóra jest problemem wielu osób. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu zawsze prezentuje się ona nieestetycznie i przysparza wiele nieprzyjemności. Taka skóra może na przykład swędzieć, powodować ból lub być po prostu nieestetycznie czerwona, co często jest również powodem do wstydu. To dlatego warto wiedzieć, jakie choroby sygnalizuje łuszcząca się skóra i kiedy jest sygnałem alarmowym, np. przy chorobie zwanej łupież pstry.

Łupież pstry
Przyczyny Objawy Jak można się zarazić?
  • Drożdżaki Malassezia Furfur,
  • Tłusta skóra,
  • Potliwość,
  • Niska odporność,
  • Zaburzenia hormonalne.
  • Plamy na ciele – nieopalające się, mogą się złuszczać, rozszerzać, mają kolor różowy lub brązowe,
  • Świąd w okolicach zmian.
  • W miejscach publicznych, np. u kosmetyczki, fryzjera czy na basenie,
  • Poprzez kontakt z osobą chorą,
  • Poprzez kontakt z rzeczami osobistymi chorego.
Pityver - zestaw

PITYVER
ZESTAW KOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ

Jakie choroby charakteryzuje łuszcząca się skóra?

Łuszcząca się skóra może być objawem wielu różnych chorób. Warto więc wiedzieć, które z nich należy szczególnie wyodrębnić.

Łuszcząca się skóra głowy to objaw między innymi:

  • łupieżu pstrego,
  • łuszczycy,
  • grzybicy skóry,
  • atopowego zapalenia skóry.

Każda z tych chorób ma jednak inne objawy, nie tylko łuszczącą się skórę. Właśnie z tego powodu można je między sobą rozpoznać. W przypadku  gdy pojawi się łupież pstry na głowie może spowodować on łuszczenie skóry głowy. Oprócz tego skóra może być zaczerwieniona, swędząca i widocznie zaogniona. Jak rozpoznać zaognienie? Są to lekkie, punktowe opuchnięcia, które znacząco odcinają się od reszty skóry i jest to widoczne.

Łuszczyca także powoduje łuszczenie się skóry, ból przy dotyku, a także tworzące się niewielkie ranki, które sygnalizują podrażnioną skórę głowy. Grzybica skóry, jak sama nazwa wskazuje, wywołana jest przez grzyby. W tym przypadku skóra jest przede wszystkim bardzo swędząca i zaogniona

Gdy diagnozuje się grzybicę, konieczne jest odpowiednie leczenie, które zabije grzyby i przywróci skórze równowagę. Atopowe zapalenie skóry także sprawia, że łuszcząca się skóra pojawia się również na głowie. W tym przypadku skóra swędzi, jest obolała i lekko obrzęknięta. Pojawiają się suche miejsca, zaczerwienienia i drobne ranki, które spowodowane są podrażnieniem skóry. Każda z tych chorób może wystąpić na obszarze całego ciała. W przypadku atopowego zapalenia skóry, zmiany te z reguły mają charakter nawrotowy, czyli nawet po okresie wyciszenia, choroba potrafi zaatakować na nowo. Często wywołują ją alergeny oraz podrażnienia danego fragmentu ciała. Zarówno, jeśli chodzi o skórę głowy, jak i skórę ciała.

Łuszczenie się skóry

Łuszcząca się skóra – łupież pstry

Łuszcząca się skóra to także jeden z objawów łupieżu pstrego. Pojawia się on nie tylko na skórze głowy, ale równie dobrze może pojawić się na całym ciele. Wywoływany jest on przez grzyba, którego należy jak najszybciej zlikwidować, aby skóra mogła powrócić do normy. Jest to dolegliwość bardzo męcząca, ponieważ skóra, która została objęta zmianami, jest bardzo zaogniona i boląca. Oczywiście, gdy tylko pojawią się dolegliwości, najlepszym pomysłem jest podjęcie leczenia. Przede wszystkim sprawdzą się odpowiednio dobrane dermokosmetyki, które mają ogromny wpływ na skórę. Warto wybierać te o naturalnym składzie i głębokim działaniu. Najlepiej spytać o nie w aptece lub swojego lekarza. Dzięki nim łuszcząca się skóra nie będzie już dłużej problemem i pacjent powoli będzie mógł zacząć wracać do normalności, bez ciągłego uczucia swędzenia, obrzęku, czy zaczerwienienia. Dzięki temu skóra się unormuje i będzie wyglądać naturalnie. Zarówno, jeśli chodzi o skórę głowy, jak i powierzchnię całego ciała.

Odpowiedni dermokosmetyki powinny zostać wdrożone od razu, gdy zostanie u nas zdiagnozowany łupież pstry. Warto jednak pamiętać, iż dermokosmetyki są tylko wsparciem dla leczenia celowanego, które dobiera nam lekarzmówi dr n. med. Marta Malek, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Łuszcząca się skóra a dermokosetyki

Jeśli zmagamy się z chorobą, która powoduje łuszczącą się skórę, warto będzie zastosować dobrej jakości dermokosmetyki, czyli mówiąc inaczej produkty powstałe z pogranicza kosmetologii i medycyny. Nadają się w pełni do kompleksowej pielęgnacji, ponieważ często posiadają działanie nawilżające, regenerujące czy łagodzące podrażnienia. Jeśli zmagamy się z łupieżem pstrym dobrym wyborem będą dermokosmetyki Pityver. Składają się one z szamponu na łupież pstry, płynu do skóry głowy oraz emulsji do ciała. Dzięki wysokiej zawartości naturalnych składników aktywnych są one wysoce skuteczne, ale również delikatne, i odpowiednie dla wrażliwej skóry.

Łuszcząca się skóra może być niezwykle problematyczna, ale można sobie z nią radzić, dzięki odpowiednio dobranym dermokosmetykom. Oczywiście podstawą jest to, aby odpowiednio zdiagnozować chorobę. Tylko wtedy można ją leczyć w prawidłowy sposób i tym samym przynieść sobie ulgę. Dzięki temu, zarówno łuszcząca się skóra, jak i inne nieprzyjemne objawy staną się mniej nasilone


Bibliografia

1. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
2. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002
3. Jo J.H., Kennedy E.A Kong H.H., Topographical and physiological differences of the skin mycobiome in health and disease, 2016

5 (100%) 6 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *