Skuteczny krem przeciwtrądzikowy – jak wybrać?

Jeśli szukamy najlepszego specyfiku leczącego zmiany chorobowe na skórze takie jak trądzik, to powinniśmy pomyśleć o zakupie kremu przeciw trądzikowi. Krem przeciwtrądzikowy jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o leczenie trądziku i pielęgnację skóry. Wszystkie dostępne na rynku kremy przeciwtrądzikowe bardzo się różnią składem, więc i działaniem. Dlatego podczas wybierania naszego kremu, który ma zarówno leczyć, jak i pielęgnować, należy wybrać krem przeciw trądzikowi, który jednocześnie będzie miał działanie takie, jak łagodzenie. Jak wybrać idealny łagodzący krem na trądzik?

Jak dobrać krem na trądzik do cery?

Dlaczego tak ważne jest, aby krem przeciw trądzikowi był jednocześnie jak krem łagodzący? Krem przeciw trądzikowy, jeśli jest źle dobrany, może zrobić więcej szkody, niż pożytku, dlatego ważne jest, aby krem, który wybieramy, był uniwersalny i w pewnym sensie neutralny dla wszystkich typów skóry. Przykładem takiego kremu jest krem przeciwtrądzikowy Sevolium, który składa się tylko z naturalnych składników. Krem ten nie posiada sztucznych składników, takich jak substancje konserwujące, barwniki, sztuczne substancje zapachowe czy inne parabeny. Natomiast jest bogaty w wiele naturalnych składników, takich jak:

  • cynk,
  • miedź,
  • nanozłoto,
  • wyciągi z kory i liści,
  • ekstrakt z nagietka,
  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego,
  • ekstrakt z lukrecji,
  • wyciąg z drożdży.

Produkty pochodzenia naturalnego w kremach na trądzik.Wszystkie te składniki powodują, że ten krem przeciwtrądzikowy jest skuteczny i działa głęboko nawilżająco. Jeśli chcemy poprawić kondycję naszej skóry oraz ujednolicić jej koloryt, warto kremować twarz rano i na wieczór. Krem Sevolium ma lekką formułę, dlatego można go używać jako bazy pod makijaż. Ważne, aby taki krem przeciwtrądzikowy używać sezonowo przez takie pory roku. Efekty daje się zauważyć po koło 3 tygodniach stosowania.

Jak powinien działać krem przeciwtrądzikowy?

Kremy przeciwtrądzikowe powinny także zawierać cynk, który jest głównym składnikiem antybakteryjnym i działającym przeciwzapalnie. To bardzo istotny element składu kremu przeciwtrądzikowego. Innym bardzo skutecznym składnikiem kremu jest wyżej wymieniony wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, który zdecydowanie pomaga w leczeniu trądziku przez swoje właściwości kojąco-łagodzące. Poza tym drożdże, które wchodzą w skład kremów, pozwalają na pochłonięcie nadmiaru sebum i zapobieganiu jego nadprodukcji oraz skutków – w postaci świecenia się skóry i namnażania bakterii.