Maść na trądzik pospolity i młodzieńczy – warto?

Trądzik pospolity to schorzenie, które zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania. Niekiedy jednak objawy schorzenia pojawiają się również u osób w dorosłym wieku. Bez względu na to, jaka jest przyczyna trądziku, warto jest postarać się, by schorzenie zostało wyleczone. Jak można to zrobić tylko przez stosowanie maści na trądzik?

Czy krem i maść na trądzik pomagają?

Trądzik pospolity jest wywoływany przez drobnoustroje, które rozwijają się w zatkanych porach skóry. Taki stan spowodowany jest zazwyczaj w przypadku nadmiernej produkcji sebum przez skórę. Choć sebum zazwyczaj ma niezwykle korzystne działanie, to jednak w nadmiarze powoduje zatykanie się porów. W celu oczyszczenia skóry z nadmiaru sebum używa się odpowiednich środków myjących oraz toniku. W takim przypadku jak trądzik krem również jest niezbędnym środkiem pielęgnacyjnym. Oprócz kremu można stosować również maść na trądzik lub serum, które często mają większe stężenie substancji czynnej. Wtedy trzeba jednak pamiętać o tym, iż przed ich zastosowaniem należy stosować krem nawilżający trądzik ulega wtedy zmniejszeniu, ponieważ skóra nie jest tak przesuszona.

W przypadku zaostrzonych zmian trądzikowych domowe metody nie wystarczą i konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. W takiej sytuacji zazwyczaj niezbędna jest bowiem terapia antybiotykami. Jednak w przypadku, gdy trądzik nie jest zbyt natężony, można skorzystać z odpowiedniej domowej pielęgnacji. Podstawowymi produktami do pielęgnacji cery z wypryskami i zmianami zapalnymi są wymienione już:

  • żel do twarzy,
  • tonik,
  • peeling enzymatyczny,
  • krem na trądzik.

Wybierz najlepszy krem na trądzik

Krem redukujący trądzik działa efektywnie i jest to jeden z preparatów, który powinien być stosowany codziennie po oczyszczeniu cery. Zapobiega on przesuszeniu skóry, które mogłoby przyczynić się do nadmiernego wydzielania sebum i zaostrzeniu zmian. W standardowych przypadkach dobrze jest stosować jak najbardziej naturalne kremy na trądzik, które zawierają sporo czynnie działających substancji. Trądzik leczy się poprzez zastosowanie preparatów z substancjami antybakteryjnymi oraz regulującymi wydzielanie sebum. Najbardziej znanym ziołem, które przeciwdziała występowaniu wyprysków jest fiołek trójbarwny. Zaleca się stosować go na skórę, a także pić napar. Dlatego skuteczna maść na trądzik powinna zawierać między innymi ekstrakt z fiołka trójbarwnego. W takim przypadku jak trądzik konieczne jest stosowanie preparatów ze składnikami antybakteryjnymi, takimi jak nanozłoto. Taki skład ma na przykład krem Sevolium. Ten preparat to skuteczny krem na trądzik, a ponadto zawiera wiele czynnych naturalnych substancji, które łącznie zmniejszają trądzik oraz jego konsekwencje.

Pielęgnacja cery trądzikowej kwiatowymi kremami jest delikatna i skuteczna.

Naturalny skład – klucz do sukcesu

Warto pamiętać, że wygojenie się zmian trądzikowych często kończy się pojawieniem się przebarwień i blizn. Dlatego wykorzystać nie tylko kremy na trądzik, ale także taki preparat jak krem na przebarwienia po trądziku. Niejednokrotnie jest to ten sam produkt. Krem na blizny po trądziku zawiera zwykle w swoim składzie ekstrakt z nagietka.

Stosując krem przeciw trądzikowi i wypryskom należy jednak pamiętać, że to schorzenie można złagodzić również poprzez stosowanie odpowiedniej diety. W przypadku trądziku niewskazane jest jedzenie słodyczy oraz wysoko przetworzonej żywności. Należy za to oczyszczać organizm poprzez spożywanie surowych warzyw i owoców oraz picie odpowiedniej ilości czystej wody. Takie działanie jest konieczne, ponieważ w takim przypadku jak trądzik maść działa tylko zewnętrznie, natomiast dieta działa od wewnątrz.